BİREBİR TAKİP

Öğrenci takip sistemi öğrencinin başarılı olması için yapılan bir uygulamadır. GOP AÇI Eğitim Kurumu profesyonel, mükemmeliyetçi ve kalite odaklı bir kurumdur. Öğrencilerini başarılı olmaları için tüm akademik eğitimler verilmektedir. Alanında başarılı, deneyimli öğretmenlerle eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin derslerde başarılı olmaları için sadece akademik dersler almaları yetmez. Başarılarının takip edilmesi gerekir. Bunun için oluşturulan sistemde öğrenci notları, sınav sonuçları, testler, test performansları, yaptıkları doğru ve yanlışlar, devam-devamsızlık durumları, hocaların öğrenciler hakkında yaptıkları yorumlar, ders kaynakalrı, öğrencilerin ilk andan itibaren gösterdikleri gelişmeler DERSONET sistemde kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede istenildiğinde bu bilgilere kolaylıkla ulaşılmaktadır. Öğrenciler ve veliler sisteme girerek istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

GOP AÇI Eğitim Kurumu öğrenci takip sistemi DERSONET sayesinde gerekli olan bilgiler, sayısal verilerle sistemde bulunmaktadır. Bu veriler sayesinde öğrenciler başarı yüzdelerine görebilirler. Nerelerde eksikleri olduğu, başarı yüzdeleri hakkında somut bir sonuca ulaşırlar. Bu bilgiler öğrencilerin başarılarıyla geri bildirim almaları açısından çok önemlidir. Öğrencilerin başarıları, test sonuçlarıyla ilgili bilgi almaları onların hatalarını düzeltebilmeleri için gerekli bir durumdur. Öğrenci çözdüğü test sonuçlarını, nerelerde hata yaptığını, ne oranda başarılı olduğunu görmelidir. Çoğu öğrenci yaptığını sandığı şeylerin iyi olduğunu düşünür. Bazı bilgilerinin ancak yanlış bildiklerini düzeltmesi gerekir. Bununda en kısa sürede yapılması gerekir. GÜN içinde öğrenciye geri bildirim sağlanmalıdır. Öğrenci gerekli olan sürede dönüt alamazsa bağlamı kaybeder ve verilen bilgi yerine ulaşmaz.

GOP AÇI Eğitim Kurumu başarılı öğrenciler için sistem tarafından takip edilmektedir. Öğrenci ve veliler sistem sayesinde kısa zamanda istedikleri bilgilere ulaşabilirler. Öğrenciler sistem sayesinde kısa zamanda bilgi alırlar ve vakit kaybetmeden eksiklerini tespit edebilirler. Sistem sayesinde istediği zaman bilgilere ulaşan öğrenciler kendilerini geliştirecekleri bir çalışma düzeni oluşturabilirler. Kendilerini sadece okulda değil evde de kontrol altına alırlar. Ders çalışma alışkanlıkları düzene girer. Sürekli denetim altında olduklarını bilmek kendilerine uygun bir düzen oluşturmalarını sağlar. Öğrenci sonuçlarının kontrol altında olması öğrencide ve ailede farkındalık oluşturur. Velilerde çocuklarının başarıları oranında onlara nasıl destek olabilecekleriyle ilgili planlamalar yaparlar. Çocuklarının durumuyla ilgili gerçekçi ve doğru kararlar alırlar. Başarı yolculuğunda birbirlerine destek vererek ilerleme kaydederler.