Hakkımızda

1993 yılında Ankara’da “Kitlesel ve Bireysel Başarıda Öncü’ sloganıyla eğitim sektöründe hizmet vermeye başlayan AÇI EĞİTİM KURUMLARI; başarısını, 28. yılında eğitim sektörünün tüm alanlarına yayarak büyümeye devam etmektedir.

Sınav hazırlık gruplarıyla hizmete başlayan AÇI; öğrencilerin tüm eğitim hayatları boyunca sağladıkları kazanımların sonuçlarını yıllarca gözlemleyerek, başarı için ihtiyaç duyulan tüm etkenleri analiz etmiştir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda;

“Öğretmen Yetiştirme Programları” ile sektöre en fazla deneyimli öğretmen kazandıran kurum olmuştur.

“Bire bir Rehberlik” uygulamalarını, geniş ve alanında uzmanlaşmış rehberlik kadrosu ile en etkin bir şekilde kullanarak bu konuda sektörde öncü bir rol oynamıştır.

“Kaliteli Yayın” için gereken altyapıyı oluşturmuş; anaokulundan üniversite hazırlık kitaplarına kadar her öğrenim kademesine uygun ders kitapları ve yardımcı kaynakları, uzman yayın kadrosu ve yaygın bayi ağıyla tüm ülke genelinde sektörde önemli bir pay sahibi olmuştur.

“Mutlu Öğrenci Öğrenir; Mutlu Öğretmen Öğretir” diyerek; öğrencilerinin ve çalışanlarının tüm sosyal, sportif ve sanatsal ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kurduğu örnek kampüslerle kalite standartlarını yükseltmiştir. 

Türkiye genelinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen lisesi olarak 200’den fazla Kolej ve Özel Öğretim Kurslarında eğitim gören 100 bini aşan öğrencisi, 5 bine yaklaşan çalışanı ve bugüne kadar verdiği on binlerce mezunuyla kocaman bir aile olan Açı Eğitim Kurumları tüm enerjisiyle ülkemizin insan kaynağını geliştirmek için yatırım yapmaya devam etmektedir.

Genel Bilgi

Yüksek akademik başarı için ihtiyaca uygun geniş ve hijyenik sınıfları, kütüphaneleri, etüt ve dinlenme alanlarıyla standartların üzerinde fiziksel imkanlara sahiptir.

Akademik başarının temeli olan; alana özel, homojen seviye grupları, kaliteli öğretmen kadrosu, Türkiye genelinde yüzbinlerce öğrencinin faydalandığı kaynak kitaplar, soru bankaları, yaprak testler, deneme sınavları, ödev takip dergileri tamamen kendi yazar kadrosu tarafından hazırlanarak sürekli güncellenir.

Akademik başarıyı destekleyen ders dışı gelişim alanlarda; 

“Açı Gelişim Akademisi” ile öğrencilerin hedeflerini belirlemeleri ve motivasyon sağlamaları için,

“Açı Aile Akademisi” ile ailelerin öğrencilerin eğitim sürecine aktif ve doğru katılımlarının sağlanması için,

“Açı Öğretmen Akademisi” ile öğretmenlerimizin güncel pedagojik bilgilerle kendilerini güncellemelerinin sağlanması için

uzman kadrolarla çalışmalar yürütülür.

Kaliteli yabancı dil eğitimiyle, İngilizce ve ikinci bir yabancı dili üst düzeyde öğrenmeleri için imkan sağlanır.

Spor, sanat ve kültürel etkinliklerle, yurtiçi ve yurtdışı tematik eğitsel gezilerle öğrencilerin ülkemizi ve dünyayı tanıyan donanımlı insanlar olmalarına katkı sağlanır.